Dnes je čtvrtek 23. listopad 2017, svátek má Klement

Nabídka kurzů / PRAHA / Personální oblast

Zákoník práce - komplexní průvodce zákoníkem práce – celodenní školení

Termín:
pátek 24. listopad 2017 - zahájení v 9:30 hodin (9:30 - 16:00 h)
Místo:
PRAHA 1, učebna firmy TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)
informace o místě / zobrazit na mapě
Učebny se nachází ve středu Prahy, naproti Hlavního nádraží, 200 m od Václavského náměstí. Ve vzdálenosti několika desítek metrů je stanice metra linky C - Hlavní nádraží a zároveň jedno z pražských železničních nádraží. Do 2 minut chůze jsou dostupné i tramvajové linky. Z Florence metro C (směr Háje), výstup Hlavní nádraží. Z Hlavního nádraží 5 minut chůze.
PRAHA 1, učebna firmy TSM, Opletalova 1417/25 (vchod dvorním traktem, zadní budova, recepce č. 2)
Cena:
1.999,- Kč ( v ceně je zahrnuta coffee break, oběd, písemný materiál + ÚZ Zákoník práce )
Akreditace:
Seminář je akreditován MV ČR, číslo akreditace: AK I./PV-251/2003.

Program

Cílem semináře je seznámení účastníků se základními pracovněprávními instituty, se kterými se lze v praxi nejčastěji setkat. Po absolvování celodenního školení získá účastník znalosti související se vznikem, změnou i zánikem pracovního poměru, stejně jako dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr tak, aby se v praxi vyvaroval často vyskytujícím se chybám.
Seminář je určen pro účastníky na pozici zaměstnance i zaměstnavatele.
Obsah semináře:
1. Čemu se z pohledu pracovního práva vyvarovat při výběru zaměstnanců a jak tyto zaměstnance vybrat?
2. Vznik pracovního poměru se zaměřením na pracovní smlouvu v praxi. Zaměstnavatelé i zaměstnanci se často nevědomky vzdávají svých práv přímo v pracovní smlouvě. Během školení rozebereme pracovní smlouvu, ukážeme si nejčastější chyby v pracovních smlouvách a to, jak se jim vyvarovat.
3. Zkušební doba komplexně - k čemu slouží a jak ji správně sjednat?
4. Pracovní poměr na dobu určitou a neurčitou - výhody a nevýhody pro zaměstnance a zaměstnavatele. Nejčastější chyby v praxi a jak jim předejít.
5. Změny pracovního poměru - je možná změna zaměstnance a zaměstnavatele? Kdy je zaměstnavatel povinen převést zaměstnance na jinou práciPracovní cesta a s ní spojené nejasnosti - překrývání s pracovní dobou, její odmítnutí a s tím spojené následky.
6. Skončení pracovního poměru z pohledu teorie i praxe, zajímavá soudní rozhodnutí. Upozornění na nejčastější chyby zaměstnanců i zaměstnavatelů, které vedou k mnohaletým soudním sporům a rady, jak jim předcházet. Kterým zaměstnancům náleží odstupné a kdy je zaměstnanec povinen jej vrátit?
7. Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr z pohledu zákoníku práce.
8. Pracovní doba a doba odpočinku - typy rozvržení, pružná pracovní doba, konto pracovní doby, přestávky v práci, doba odpočinku atd. Mimo jiné budou vysvětleny rozdíly mezi zkrácenou a kratší pracovní dobou, povinnost zaměstnavatele umožnit práci na "zkrácený úvazek" některým zaměstnancům, nejasnosti v praxi u konta pracovní doby, komu a v jaké délce náleží přestávky v práci, vysvětlení, které přestávky se započítávají a které se nezapočítávají do pracovní doby. Dále se zaměříme na základní přehled dob odpočinku, práci přesčas a v noci či na pracovní pohotovost a odměnu s tím spojenou. Upozorníme na nejčastější sankce od inspekce práce v souvislosti s pracovní dobou a možnosti obrany proti těmto sankcím.
9. Dovolená z pohledu teorie a praxe. Jednotlivé typy dovolené, čerpání dovolené a čemu se v praxi vyvarovat.
10. Náhrada škody - Zaměstnanec způsobí škodu - jak má zaměstnavatel postupovat? Jaké jsou jeho nároky a možné způsoby náhrady škody? Dohoda o srážkách ze mzdy a její změny. Rozebrána bude tzv. dohoda o hmotné odpovědnosti a dohoda o odpovědnosti za ztrátu svěřených předmětů z pohledu teorie i s praktickými příklady. Odpovědnost zaměstnavatele za škodu způsobenou zaměstnanci.
11. Další instituty pracovního práva - Doručování, vnitřní předpis, osobní spis, potvrzení o zaměstnání, pracovní posudek, základní práva a povinnosti zaměstnance i zaměstnavatele atd.
Diskuse, dotazy.

Vytisknout informace o kurzuVytisknout informace o kurzu

Vzdělávací agentura TSM, spol. s r.o. - Facebook

Kontakty

TSM, spol. s r. o.
Dukelská 117/12
682 01 Vyškov

Telefon: 517 333 699
GSM: 736 216 375
info@tsmvyskov.cz
My status  tsm.prihlasky
My status  Napište nám

KATALOGY ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ

září - říjen 2017
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  
listopad - prosinec 2017
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  

KATALOG LEKTORŮ

PDF  

E-mailový zpravodaj

KURZ Zákoník práce - komplexní průvodce zákoníkem práce – celodenní školení 24.11.2017