Dnes je čtvrtek 18. leden 2018, svátek má Vladislav

Nabídka kurzů / BRNO / Personální oblast

Na co si dát pozor v pracovněprávních písemnostech

Termín:
úterý 13. únor 2018 - zahájení v 9:00 hodin (9:00 - 13:30 h)
Místo:
BRNO, učebna firmy TSM, Cejl 62 (světle zelená budova, vchod dvorním traktem, učebna ve 2. poschodí)
informace o místě / zobrazit na mapě

Popis cesty od Hlavního nádraží ČD
v Brně. Lze použít tramvaje:

 • č. 2 směr Stará Osada
 • č. 4 směr Obřany
 • Vystoupíte na zastávce Tkalcovská (třetí zastávka od Hlavního nádraží ČD). Po vystoupení půjdete cca 50 m směrem zpět. Po levé straně ulice Cejl je nově zrekonstruovaný dům č. 62 (zelené barvy). Projdete průjezdem do dvorního traktu, zde vchodem vpravo do budovy. Ve druhém poschodí vlevo se nachází učebny vzdělávací agentury. Do učeben je bezbariérový přístup.
  Při použití automobilu lze parkovat u obchodního domu ALBERT, který se nachází k blízkosti objektu, u světelné křižovatky ulic Cejl a Tkalcovská (parkoviště zpoplatněno).


  BRNO, učebna firmy TSM, Cejl 62 (světle zelená budova, vchod dvorním traktem, učebna ve 2. poschodí)
Cena:
1.750,- Kč ( v ceně je zahrnuta DPH, coffee break, písemný materiál )
Přednáší:
JUDr. Petr BUKOVJAN
specialista na pracovní právo s praxí v kontrolní činnosti, člen Kolegia expertů AKV PrahaDalší semináře s tímto lektorem

Program

 • Jak správně formulovat pracovní smlouvu (podstatné náležitosti; další obvyklá ujednání – zkušební doba a doba trvání pracovního poměru; čemu se raději vyhnout – zpracování povinných osobních údajů, údaje informativního charakteru), jmenovací dekret (obsahové náležitosti; doprovodná dohoda o dalších podmínkách pracovního poměru), dohodu o pracovní činnosti a dohodu o provedení práce (odlišnosti od pracovní smlouvy; jak s dobou trvání dohod; ujednání o zrušení dohod; správné vymezení rozsahu práce) a informaci o právech a povinnostech (co konkrétně a do jakých podrobností; jako součást pracovní smlouvy, nebo jako samostatný dokument?).
 • Jak je to se změnami obsahu pracovní smlouvy – správné pojmenování (dohoda vs. dodatek); kdy je potřeba souhlasu zaměstnance a kdy může zaměstnavatel postupovat samostatně; co konkrétně se mění (rozdíl mezi dočasnou změnou druhu práce a změnou doby trvání pracovního poměru, apod.).
 • Jak nechybovat v souvislosti se skončením pracovního poměru – upozornění na nečastější chyby ve vazbě na vytýkací dopisy, upozornění na neuspokojivé pracovní výsledky, vymezení skutkové podstaty výpovědního důvodu nebo důvodu k okamžitému zrušení pracovního poměru, apod.; co má obsahovat potvrzení o zaměstnání a pracovní posudek.
 • Další důležité písemnosti – odvolání z vedoucího pracovního místa (důvody a jejich vymezení, koho lze vlastně odvolat), mzdový a platový výměr (obsah, změny, načasování), dohoda o odpovědnosti za svěřené hodnoty (na které hodnoty ji lze vztáhnout, základní pravidla odpovědnosti zaměstnance za schodek).
 • Kde písemná forma být nemusí, ale lze ji doporučit – dohoda o práci přesčas nad stanovené limity, dohoda o čerpání náhradního volna za práci přesčas, pracovní pohotovost, vyslání na pracovní cestu, prokázání překážky v práci na straně zaměstnance, apod. 
 • Poslední změny v pracovněprávní oblasti – pracovní volno v souvislosti s výkonem veřejné funkce a novými dávkami nemocenského pojištění (otcovská a dlouhodobé ošetřovné); problémy spojené s aplikací změn v oblasti pracovnělékařských služeb a zaměstnanosti.
 • Nová výkladová stanoviska AKV (prodloužení zkušební doby, náklady spojené se vstupní lékařskou prohlídkou, nesplňování předpokladů pro řádný výkon práce, práce přesčas, pružné rozvržení pracovní doby a nepřetržitý odpočinek, odstupné apod.) a aktuální rozhodnutí Nejvyššího soudu v pracovněprávních věcech (změna doby trvání pracovního poměru, intenzita porušení „pracovní kázně“ a výpověď z pracovního poměru, nadbytečnost při kratší pracovní době, atd.).
 • Dotazy a diskuse. Aktuality ke dni konání semináře.    

Vytisknout informace o kurzuVytisknout informace o kurzu

Závazná přihláška

Položky označené symbolem * jsou povinné.
Seznam účastníků:
Titul:
*Jméno:
*Příjmení:
Titul:
Další účastník:
Kontaktní / fakturační údaje:
Máte-li IČ, vyplňte následující řádek a stiskněte tlačítko, z databáze ARES bude načteno DIČ, název společnosti a adresa. V případě změny je možné vyplněné údaje upravit.
V případě, že jste fyzická osoba a nemáte IČ, vyplňte do políčka IČ číslo 0.
IČ pro ARES:
Obchodní jméno:
*Ulice:
*Město / *PSČ:
/
*IČ / DIČ:
/
*Telefon:
E-mail:
(k zaslání potvrzení přihlášky s údaji k platbě)
Způsob úhrady:
Dodací adresa pro korespondenci:
  Dodací adresa je stejná jako fakturační
Obchodní jméno:
Ulice:
Město / PSČ:
/
Poznámka:
Číslo objednávky:
(bude uvedeno na faktuře)

V případě, že požadujete vegetariánské menu, u seminářů, kde je uveden oběd, prosíme o sdělení v poznámce.

Variabilní symbol a podklady k platbě budou zobrazeny až po úspěšném odeslání objednávky.

Upozornění: Objednávka se skládá ze 2 kroků, platnou objednávku odešlete až z Nákupního košíku v dalším kroku!

Vzdělávací agentura TSM, spol. s r.o. - Facebook

Kontakty

TSM, spol. s r. o.
Dukelská 117/12
682 01 Vyškov

Telefon: 517 333 699
GSM: 736 216 375
info@tsmvyskov.cz
My status  tsm.prihlasky
My status  Napište nám

KATALOGY ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ

leden - únor 2018
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  

KATALOG LEKTORŮ

PDF  

E-mailový zpravodaj

KURZ Na co si dát pozor v pracovněprávních písemnostech 13.02.2018