Dnes je neděle 21. leden 2018, svátek má Běla

Nabídka kurzů / BRNO / Stavební oblast

Novela stavebního zákona - správní řízení dle stavebního zákona se zaměřením na stavby vodních děl a jejich povolování

Termín:
čtvrtek 25. leden 2018 - zahájení v 8:30 hodin (8:30 - 14:30 h)
Místo:
BRNO, Hotel Grand, Benešova 18-20, salonek
informace o místě / zobrazit na mapě

Cena:
1.900,- Kč ( v ceně je zahrnuta coffee break, oběd, písemný materiál )
Přednáší:
JUDr. Alena KLIKOVÁ, Ph.D.

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, členka komise pro veřejné právo I - správní právo Legislativní rady vlády, členka Výkladové komise pro vodní zákon při MZeDalší semináře s tímto lektorem
Akreditace:
Je podána žádost o akreditaci tohoto vzdělávacího programu.

Program

Cílem semináře je seznámit jeho účastníky s novelou stavebního zákona v rozsahu vybraných druhů správních řízení na úseku stavebního práva, a to se zaměřením na stavby vodních děl. Primárním cílem je snaha objasnit a vysvětlit základní pojmy a instituty správního řízení a dalších postupů při povolování staveb vodních děl.
Účastníkům semináře bude vysvětlena a prezentována možná aplikace správního řádu na řízení vedená dle vodního a stavebního zákona.
Seminář bude zaměřen na vymezení jednotlivých typů řízení o povolení stavby vodních děl, včetně povolování nakládání s vodami, budou zmíněny i možnosti povolování užívání staveb, odstraňování staveb. Dále se seminář bude věnovat otázkám nové koncepce tzv. společných povolení dle novely stavebního zákona.
Program semináře: Správní řízení obecně – obecné principy a zásady. Definice a základní pojmy na úseku vodního a stavebního zákona a správního řádu. Upozornění na změny, jež přináší novela stavebního zákona. Dotčené orgány státní správy a rozhodnutí podmíněná závazným stanoviskem. Územní řízení a rozhodnutí (účastníci řízení, doručování písemností, lhůty, rozhodnutí). Stavební řízení obecně v režimu stavebního práva a jeho návaznost na vodní zákon (ohlašování staveb, povolování staveb). Společné povolení. Kolaudace. Řízení o odstranění stavby - povolení a nařízení odstranění stavby. Bude prezentován vývoj legislativy dané problematiky k datu konání semináře. Dotazy.

Je podána žádost na MV ČR o akreditaci tohoto vzdělávacího programu.

Kapacita semináře plně obsazena.
Další termín je 24. 4. 2018.

Vytisknout informace o kurzuVytisknout informace o kurzu

Kapacita semináře plně obsazena.

Vzdělávací agentura TSM, spol. s r.o. - Facebook

Kontakty

TSM, spol. s r. o.
Dukelská 117/12
682 01 Vyškov

Telefon: 517 333 699
GSM: 736 216 375
info@tsmvyskov.cz
My status  tsm.prihlasky
My status  Napište nám

KATALOGY ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ

leden - únor 2018
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  

KATALOG LEKTORŮ

PDF  

E-mailový zpravodaj

KURZ Novela stavebního zákona - správní řízení dle stavebního zákona se zaměřením na stavby vodních děl a jejich povolování 25.01.2018